Karın ve yanlarda kilo vermek: egzersiz seçimi ve genel kilo vermeye odaklanma

Zayıflama bel ölçümü

Karın ve yanları inceltmek için egzersizler her sporcu için ayrı ayrı seçilir, ancak bu idealdir.

Temel eğitim ilke ve kurallarına uyarsanız, sonuç getirecek bir kompleks kendi başınıza derlenebilir.

Doğru program, diyet ve diğer önerilerle yağ yakma süreci mümkün olacaktır.


Yağ yakmak için en iyi fiziksel aktivite

Karın ve yanlarda kilo kaybı için simülatörler üzerinde egzersizler

Yağ kaybetmek için en etkili egzersizler, vücudun daha fazla enerji harcadığı egzersizler ile metabolizmayı kısa süreli de olsa hızlandıranlardır.

Bası ve eğik karın kaslarını geliştirmeye yönelik bükme, bacak kaldırma ve benzeri egzersizler yaparak karın ve yanlardaki yağ tabakasını azaltmaya çalışmayacaktır.

İlginç!Paradoksal olarak, bu tür hareketler yağın altındaki kaslar artacağından sadece bel hacmini artırabilir.

Fazla kiloyla mücadele biraz farklı bir şekilde gerçekleştirilir. Sporcunun kendi rezervlerini tüketmeye başlaması için vücutta bir kalori açığı tutması gerekir.Aynı zamanda seçilen bölgedeki yağı azaltmak imkansızdır, tüm vücuttan "ayrılacaktır" ve hangi bölgeden daha hızlı bireysel özelliklere bağlıdır.

Evde göbeği ve yanları kaldırmak için en etkili egzersizler bile bir hafta içinde işe yaramayacaktır.

Programı her ayda bir, hatta birkaç ayda bir değiştirerek farklı yük türlerini değiştirmek en uygunudur. Vurgulamaya değer:

 • Sporcu çok az dinlenerek veya hiç dinlenmeden birçok hareketi sırayla gerçekleştirdiğinde devre eğitimi;
 • kuvvet antrenmanı ve kardiyo antrenmanını birleştirmek;
 • aerobik ve anaerobik egzersizin değişimi.

Aynı zamanda, bir kalori açığı elde edilmezse kilo vermek imkansız olacaktır. Vücut yağının nasıl hızlı bir şekilde alınacağını anlamak için, ilkeleri anlamanız, karın bölgesinde yağ yakmak için bir diyet seçmeniz, vücudu tonlamak için genel güçlendirme egzersizleriyle başlamanız ve ancak daha sonra ciddi yüklere geçmeniz gerekir.

Yağ yakmak için spor kompleksi

Yağ Yakıcı Fitness Egzersizleri

Kilo vermeye yönelik birçok farklı yaklaşım vardır. Bazı yöntemler, 10 gün veya başka bir kısa süre içinde kilo vermeyi önermektedir. Önceden hile yaptıkları düşünülebilir.

Bir hafta içinde mideyi çıkarmak için hangi egzersizlerin yapılması gerektiği sorusunu soran kişi, vücudu dönüştürme sürecinin özünü özlüyor: beslenme, yaşam tarzı ve dahil olmak üzere net bir plan hazırlamanız gerekiyor. Tabii ki, buna fiziksel aktivitenin dahil edilmesi ve yavaş yavaş kendi hedeflerinize gidin. Program, organizmanın fizyolojik ve yaş özelliklerini dikkate almalıdır. Bu nedenle, ergenler ve 50 yaşın üzerindeki kişiler için kilo verme egzersizleri önemli ölçüde farklılık gösterecektir.

Kuşkusuz bu kadar kısa sürede biraz kilo verebilirsiniz ama gerekli olan bu değil.

Antrenmanlara başlamadan önce, bir hafta içinde yapmanız gereken egzersizleri seçmeniz, ardından değiştirmeniz veya değiştirmeniz gerekir. En etkili olanlar:

 • çeşitli kardiyo yükleri: koşma, atlama ipi, egzersiz bisikleti vb.
 • çok eklemli kuvvet egzersizleri: ağız kavgası, halter presleri, halter hareketleri vb.
 • simülatörler dahil olmak üzere çeşitli kuvvetli çok tekrarlı egzersizler.

Vücut yağını gidermek için en iyi fitness kompleksi hem kardiyo hem de kuvvet egzersizlerini içerecektir (halter, dambıl, simülatörler üzerinde, kabuksuz basit). Bu durumda basını sallamak gerekir, ancak asıl vurgu diğer hareketlere yönlendirilmelidir.

Programın yaklaşık bir ay boyunca hazırlanması gerekiyor, ardından değiştirilebilir. Isınma, esneme, aerobik ve anaerobik egzersizi içermelidir.

İyi bir kompleks şuna benzer:

 1. Isınma olaraküç daire egzersiz yapılır, örneğin, 100 atlama ipi, şınav, asılı bacak kaldırma, ağırlıksız ağız kavgası ve burpe. Hareketler değişebilir. Önemli olan sporcu için basit olanları seçmektir, çünkü bu sadece bir ısınmadır.
 2. Güç bölümü. . . Örneğin Pazartesi - bacaklar ve omuzlar, Çarşamba - göğüs ve sırt, Cuma - kollar gibi günlere bölünmüştür.
 3. Güçlükardiyo yüküörneğin, bir saat koşmak.

Bu tür bir eğitim, vücudun sadece çok fazla kalori harcamasına izin vermekle kalmayacak, aynı zamanda kasları da çalıştıracak ve bu da vücudu iyileşmek için enerji harcamaya ve metabolizmayı hızlandırmaya zorlayacaktır.

Eğik ve enine karın kasları nasıl pompalanır

Plank - karın kaslarını çalıştırmak için statik egzersiz

Güzel bir görünüm sadece yağ yokluğu ile değil aynı zamanda gelişmiş kaslarla da sağlanır.

Eğik kaslar ve enine kaslar, erkekler ve kadınlar için aşağıdaki karın egzersizleriyle pompalanabilir:

 • bükülme;
 • askıda bacakları kaldırmak;
 • duran yan virajlar;
 • destek olarak bacakları kaldırmak (örneğin, eller bir sandalyede, atlet bacaklarını kaldırırken kenarda oturur);
 • vücudu yatar pozisyondan kaldırmak.

Hızlı sonuçlar için, tahta gibi statik egzersizler de yapabilirsiniz. Genelde üç veya dört hareket kullanılır, daha sonra değiştirilebilirler.

Düz bir karın için sınıflar

İnce mide

Yağ yakma prensiplerini analiz ederek fazlalıkları gidermek ve midenizi sıkılaştırmak için ne tür egzersizler, jimnastik veya bir kompleks yapmanız gerektiğini anlayabilirsiniz. Temel, doğrudan periton bölgesindeki kaslara yönelik egzersizler değil, güç ve kardiyo olmalıdır.

Düz bir karın, uzun eğitim, diyet ve günlük rutine bağlılığın sonucudur. Bu, her biri bir sonuca ulaşmayı amaçlayan bir dizi faaliyettir.
Altı Sıkılaştırmak, Peritonunuzu Sıkılaştırmak ve Belinizi Şekillendirmek için En İyi Üç Teknik

Kız belini ölçer

Kilo vermek, karın ve yanlardaki yağları çıkarmak için hangi egzersizlerin kullanılabileceğini anlamaya çalışıyor, ancak prosedür sadece egzersizler değil, karmaşık teknikler de gerektiriyor.

En popüler üç tane var:

 1. Bir egzersiz tamamen kardiyo, ikincisi ise sadece kuvvet egzersizidir.
 2. Dairesel eğitim.
 3. Tek bir antrenmanda değişen güç ve kardiyo antrenmanları.

Kalça, karın, kollar ve bacaklar için hangi egzersizlerin yapılması gerektiği ikincil bir sorudur çünkü ayrı bir yaklaşım gerektirir. İlk aşamada, spor salonunu ziyaret etmek mümkün değilse çok eklemli hareketler veya ev egzersizleri önerilir.

Sonuç nasıl hızlandırılır

Yağ yakımı için uygun diyet ve egzersiz

Aşağıdaki yöntemleri kullanarak yağ yakımını hızlandırabilirsiniz:

 • yağı çıkarmadan önce doğru diyet seçilir;
 • yükün ilerlemesi sürekli izlenmelidir;
 • yağ brülörleri kullanılır, ancak yalnızca olası kontrendikasyonlara veya yağ yakıcı yiyeceklere aşina olduktan sonra;
 • sporcu yeterli miktarda su tüketir.

Nasıl kilo verilir, yağ alınır, hangi egzersizler yapılır ve fazlalıkları olabildiğince çabuk gidermek için hangi ek uyarıcıların seçilmesi gerektiğini profesyonel bir eğitmen söyleyebilir.

Organizmanın bireysel özellikleri dikkate alınırsa en yüksek verimlilik elde edilecektir.


Hızlı bir etki beklemeye değer mi

Fazla yağ ile mücadelede hızlı bir etki beklemek

Karın çevresindeki fazla yağı olabildiğince çabuk kaybetmek için ne tür bir jimnastik yapmanız gerektiği popüler bir sorudur. Dikkatli bir analiz gerektirdiği için cevap o kadar basit değil.

Yağ yakıcı egzersizler, spor salonu haklıysa hızlı sonuçlar elde etmenize yardımcı olabilir, ancak göbek sorunlu bir bölge olabilir. Pratikte bu genellikle böyledir.

Sporcu yağ dökmeye başlayabilir ancak beldeki santimetre yavaş yavaş azalacaktır.Asıl mesele süreci bırakmak değil, vücudun diğer bölgelerindeki alt karın bölgesini yağdan daha uzun süre çıkarmanın mümkün olduğunu, ancak ilerleme olduğunu ve sabırlı olmanız gerektiğini anlamaktır.


Bir hafta, bir ayda neler yapılabilir?

Kısa sürede, hatta bir hafta veya bir ayda bile bazı sonuçlar elde edilebilir. Başlangıçta, vücut diyet ve fiziksel aktivite için kullanılmadığı için geri dönüş önemli olabilir.

Bir ay içinde birkaç kilo verebilir ve buna bağlı olarak karın bölgesinde bile yağ yüzdesini azaltabilirsiniz. Ancak en etkili egzersizler ve yağ yakmak için etkili ilaçlar bile, bir hafta içinde yağ tabakasını kaldırmanıza ve düz bir karın elde etmenize izin vermeyecektir.

Hızlandırılmış bir hızda nasıl kilo verilir

Bir dizi yöntem kullanılarak aşırı kilo kaybı mümkündür. Bunlar şunları içerir:

Yöntem Özellikleri
Güç kaynağının dengelenmesi. Karbonhidrat miktarını azaltmak ve proteini artırmak gerekir Yüksek verim. Kilo verirken yapılacak ilk şey budur.
L-karnitin Vücudu enerji metabolizması için kendi kaynaklarını kullanmaya zorlayan, yağ metabolizmasını hızlandıran ve kalbin çalışmasını olumlu yönde etkileyen bir ek.
Yağ yakıcılar En iyi ürünler pahalıdır, ancak yeterince etkilidir. Kontrendikasyonları vardır, bu nedenle kalp ve tansiyon problemleri için tavsiye edilmezler.
Güçlü güç yükü Sadece uygulama sırasında değil, aynı zamanda vücudun daha sonra iyileşmesi için de çok fazla enerji gerektirir. Ayrıca metabolizmayı 12 saate kadar hızlandırır.

Sonucu elde etmek için, her özel durumda en iyi sonucu verenleri seçmek için yaklaşımları ve yöntemleri birleştirmeniz önerilir.

Profesyonel ipuçları

Profesyonel sporcu

Bir eğitim programı hazırlarken profesyonellerin ana tavsiyesi, eldeki göreve uygunluğudur. Amaç, yanlar ve karın bölgesinde kilo vermekse, sınıflar maksimum sonuçları alacak şekilde yapılandırılmalıdır.
Sporcumuz fitness bikini

Birçok unvanın sahibi, bir eğitmen, sorunlu alanlarda çalışmaya diyetle başlamayı tavsiye ediyor. Yemeksiz güzel bir figür inşa etmenin imkansız olduğunu söyledi.

Egzersizler söz konusu olduğunda, alternatif kardiyo ve kuvvet antrenmanlarının yanı sıra devre antrenmanı ve süper setler önermektedir.

Eğitimci

Tanınmış bir antrenör ve sporcu, sorunlu alanlara kapsamlı bir şekilde yaklaşmayı tavsiye ediyor. Kilo vermeden önce, bir beslenme planı hazırlamayı, hem kardiyo hem de kuvvet antrenmanından oluşacak bir antrenman programı oluşturmayı öneriyor.

Crossfitter

Crossfit çevrelerinde tanınmış bir sporcu, beslenmeye ek olarak aralıklı antrenman yönteminin kullanılmasını önermektedir. Sonuç olarak, çeşitli karmaşıklık derecelerine sahip yükler değişiyor ve sırayla gerçekleştiriliyor. Bu yöntem, karın ve yanlar dahil olmak üzere yağ kaybetmek için harikadır.

Ana sonuçlar

Karın ve yanlarda kilo vermek mümkündür, ancak yalnızca vücuttaki yağ yakımıyla birlikte.

İnsan vücudunun fizyolojik özelliklerinden dolayı hacimlerde nokta bir azalma imkansızdır.

Vücut yağını azaltmak için bir diyet izlemenin yanı sıra belde kilo vermek için kardiyo ve kuvvet egzersizlerini birleştirmeniz gerekir.

Bu yaklaşım, pratikte en etkili ve haklı gibi görünmektedir; birçok profesyonel sporcu ve antrenör bundan yanadır.

Onunla yağı ve fazladan santimetreleri "uzaklaştırmanın" asıl amacı, kararlılık ve sabırla stok yapmaktır.